x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
×
Acest site utilizează fișiere de tip cookie pentru a vă oferi o experiență cât mai plăcută și personalizată. Îți aducem la cunoștință faptul că ne-am actualizat politicile pentru a ne conforma cu modificările propuse aduse de Directiva (UE) 2002/58/EC ("Directiva E-Privacy") si de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulatie a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE ("Regulamentul GDPR").

Înainte de a continua navigarea pe www.jurnalul.ro, te rugăm să citești și să înțelegi conținutul Politicii de Cookie și Politica de Confidențialitate.

Prin continuarea navigării pe www.jurnalul.ro confirmi acceptarea utilizării fișierelor de tip cookie. Poți modifica în orice moment setările acestor fișiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

DA, ACCEPT

Primi-secretari ai comitetelor judeţene de partid

0
10 Iun 2009 - 00:00

Arhivele Naţionale, Fond CC al PCR – Cancelarie, dos. nr. 6/1989



Numele şi prenumele     Funcţia actuală    Anul şi locul naşterii    Profesia    Membru al PCR din anul
1.    Savu Ion    Alba    1926, Urziceni (Ialomiţa)    Ajustor mecanic    1945
2.    Pugna Elena    Arad    1935, Stolniceni (Iaşi)    Inginer chimist    1961
3.    Cătană Gheorghe    Argeş    1938, Drăganu (Argeş)    Strungar    1959
4.    Tănasă Gheorghe    Bacău    1928, Bahna (Neamţ)    Turnător    1947
5.    Sorcoiu Andrei    Bihor    1932, Călăţele (Cluj)    Lăcătuş    1957
6.    Buşui Nicolae    Bistriţa- Năsăud    1927, Călimăneşti (Vâlcea)    Inginer electro-mecanic    1956
7.    Ploştinaru Iulian    Botoşani    1927, Bârzii (Mehedinţi)    Lăcătuş mecanic    1952
8.    Lungu Anton    Brăila    1931, Robeasca (Buzău)    Tâmplar-mecanic    1956
9.    Preoteasa Petre    Braşov    1930, Pleniţa (Dolj)    Inginer mecanic (provenit din muncit.)    1957
10.    Cotei Simion    Buzău    1938, Lunca (Mureş)    Tehnician ind. lemn.    1956
11.    Szasz Iosif    Caraş- Severin    1932, Bonşida (Cluj)    Lăcătuş    1953
12.    Floriş Ion    Călăraşi    1932, Satu Mare    Tehnician produse finite din lemn    1956
13.    Moga Ioachim    Cluj    1926, Topliţa (Hunedoara)    Zidar de mină    1946
14.    Marina Mihai    Constanţa    1939, Sighetu-Marmaţiei    Lăcătuş    1958
15.    Reab Ştefan    Covasna    1939, Săcele (Braşov)    Profesor    1960
16.    Găvănescu Pantelimon    Dâmboviţa    1947, Băleşti (Gorj)    Instalator gaze    1971
17.    Ştefănescu Ion     Dolj    1942, Bucureşti    Jurist    1964
18.    Dina Carol    Galaţi    1937, Bucureşti    Inginer TCM (provenit din muncitor)
    1957
19.    Popescu Ion    Giurgiu     1936, Zătreni (Vâlcea)    Tehnician prelucr. cauciuc    1957
20.    Anastasiu Ioan     Gorj    1930, Galaţi    Sudor electric    1954
21.    Costea Aurel    Harghita    1933, Măgeşti (Bihor)    Inginer constr.    1964
22.    Popa Ion    Hunedoara    1941, Orbeasca (Teleorman)    Lăcătuş mecanic    1962
23.    Găinuşe Alexandrina    Ialomiţa    1932, Stoina (Gorj)    Filatoare    1953
24.    Ghiţulică Maria    Iaşi    1938, Gogoşu (Dolj)    Electric. bobinator    1958
25.    Bărbuleţ Vasile    Maramureş    1931, Crăciunelul de Jos (Alba)    Tehn. prod. finite lemn    1956
26.    Dinu Constnatin    Mehedinţi    1933, Zărneşti (Buzău)    Lăcătuş mecanic    1957
27.    Igreţ Viorel    Mureş     1938, Hălmagiu (Arad)    Lăcătuş montator locomot.    1962
28.    Gheorghe Maria    Neamţ    1939, Bucureşti    Muncit. textil.     1957
29.    Carp Vasile    Olt    1933, Cudalbi (Galaţi)    Ajustor mecanic     1954
30.    Frăţilă Ion    Prahova    1939, Fieni (Dâmboviţa)    Mecanic de mină    1961
31.    Bradea Maria    Satu Mare    1937, Lipova (Arad)    Strungar    1956
32.    Ştefan Maria    Sălaj    1939, Aluniş (Prahova)    Inginer agronom    1965
33.    Ceauşescu Nicu    Sibiu    1951, Bucureşti    Fizician, asistent. universit.    1971
34.    Stoica Costică    Suceava    1934, Galaţi    Tubulator naval    1954
35.    Deaconu Ion    Teleorman    1936, Scorniceşti (Olt)    Electrician    1958
36.    Matei Ilie    Timiş    1932, Găneasa (Olt)    Turnător    1953
37.    Gheorghe Nicolae    Tulcea    1932, Berca (Buzău)    Tâmplar     1953
38.    Pavel Ioan    Vaslui    1941, Beliş (Cluj)     Electrician    1962
39.    Burtea Elena Verona    Vâlcea    1939, Şelaru (Dâmboviţa)    Inginer chimist (provenit din muncitor)
    1959
40.    Moraru Niculina    Vrancea    1935, Mavrodin (Teleorman)    Inginer agronom    1960
41.    Petrescu Barbu    Mun. Bucureşti    1932, Bucureşti    Inginer mecanic    1954
Citeşte mai multe despre:   lacatus,   inginer,   mecanic,   din arhiva cc al pcr

Ştiri din .ro















PUBLICITATE
 



Serviciul de email marketing furnizat de