Jurnalul.ro Sport eXtrasport Un meci din Italia, suspendat după invazia unui roi de albine!

Un meci din Italia, suspendat după invazia unui roi de albine!

19 Apr 2011   •   13:09

162136-galano-in-azione-1361-300x204.jpgUn meci din Lega Pro Prima Divisione, a treia ligă italiană, disputat între echipele Pavia şi Gubbio, a fost suspendat zece minute, în repriza a doua, după invazia unui roi de albine, informează presa din Italia.

În repriza a doua un roi de albine a invadat terenul de joc, astfel că arbitrul a fost nevoit să întrerupă meciul timp de zece minute şi să se refugieze la vestiare alături de jucători.

Roiul de albine s-a îndreptat apoi spre tribuna centrală, spectatorii fiind nevoiţi să fugă din incinta stadionului Fortunati. După ce albinele au părăsit arena, meciul s-a reluat şi s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.