Jurnalul.ro Sport Fotbal intern 4-0 cu Trinidad Tobago, antrenament cu public şi cam atât

4-0 cu Trinidad Tobago, antrenament cu public şi cam atât

04 Iun 2013   •   22:48

Antrenamentul cu public al naţionalei României, amicalul cu Trinidad Tobago, s-a încheiat cu victoria logică, scor 4-0, a trupei pregătită de selecţionerul proaspăt condamnat, Victor Piţurcă.

Marica şi-a trecut în cont o triplă, în minutele 31, 33 şi 81, al patrulea gol de pe tabelă fiind de fapt un autogol şi purtând semnătura lui Cyrus, care a deviat în proprie poartă la patru minute după reluare.

Fără niciun stelist convocat, Piţurcă amână cu două luni repetiţia finală pentru partidele din preliminariile CM 2014, pe 14 august fiind programat amicalul cu Slovacia.