Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României

16 Dec 2015   •   23:50

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iaşi, cu scorul de 2-1 (0-0), în sferturile de finală ale competiţiei.

Oaspeţii au deschis scorul în repriza secundă, prin Adrian Păun (55), ieşenii au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77), dar clujenii au mai înscris o dată, prin camerunezul Leo Beleck (83).

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao în al doilea său mandat.

CFR se alătură echipelor ASA Târgu Mureş şi Dinamo în careul de aşi al competiţiei. Ultima semifinalistă va fi decisă joi seara, dintre FC Viitorul Constanţa şi Steaua Bucureşti.

CSMS Iaşi - CFR Cluj 1-2 (0-0), Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi
Au marcat: Vasile Gheorghe (77), respectiv Adrian Păun (55), Leo Beleck (83).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Daniel Scânteie (Bacău) - FRF