Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj - FCSB 1-1. Gnohere egalează în prelungiri

CFR Cluj - FCSB 1-1. Gnohere egalează în prelungiri

18 Mar 2018   •   22:48

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate, 1-1, derby-ul play-off-ului. Culio a deschis scorul din penalty în prima repriză, dar Gnohere a egalat în prelungiri.

Liderul a deschis scorul prin Juan Emanuel Culio (38 - penalty), după un henţ comis în propriul careu de Romario Benzar, iar francezul Harlem Gnohere a restabilit egalitatea în prelungiri (90+1).

Fiecare echipă a avut câte un jucător eliminat, gazdele pe Andrei Peteleu (64), iar vicecampioana pe Mihai Pintilii (72).

FCSB a avut o bară, prin Constantin Budescu (42), cu un şut din voleu de la mare distanţă.

CFR Cluj trebuia să primească penalty în min. 59, după un fault al lui Pintilii la Peteleu.

Clujenii au ratat ocazii mari de gol prin George Ţucudean (59) şi Ciprian Deac (80), iar FCSB a avut şansa victoriei în ultimul minute (90+8), dar Arlauskis a respins şutul expediat de Dennis Man la colţul scurt.

La meci a asistat şi Ricardo Cadu, fostul fundaş al echipei CFR Cluj.

Ambele partide din sezonul regulat s-au încheiat cu acelaşi scor, 1-1.

CFR e neînvinsă de şase etape, în care a obţinut patru victorii şi două egaluri.

FCSB nu a pierdut de nouă etape, în care a înregistrat şase victorii şi trei egaluri.

CFR 1907 Cluj - FCSB 1-1 (1-0), stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca
Au marcat: Juan Emanuel Culio (38 - penalty), respectiv Harlem Gnohere (90+1).
Cartonaşe roşii: Andrei Peteleu (CFR, 64), Mihai Pintilii (FCSB, 72).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Robert George Dumitru (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Constantin Statescu (Bucureşti) - LPF