Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj, la a treia victorie în Austria: 2-0 cu Apoel Nicosia

CFR Cluj, la a treia victorie în Austria: 2-0 cu Apoel Nicosia

28 Iun 2011   •   08:42

In cel de-al treilea meci amical din Austria, CFR Cluj a castigat, luni seara, cu scorul de 2-0 in fata campioanei Ciprului, Apoel Nicosia.

"Feroviarii" au deschis scorul in minutul 2 prin Cristian Bud, care a fructificat o pasa primita de la Dominique Kivuvu. Clujenii si-au dublat avantajul prin Sixto Peralta in minutul 19, argentinianul transformand o lovitura de la 11 metri obtinuta de acelasi Bud.

Antrenorul portughez Jorge Costa a trimis in teren urmatoarea echipa: Claro – Lionn, Piccolo, Rada, Camora – Peralta, Kivuvu, Renan – Sougou, Bud, Ronny. Dupa pauza au mai intrat Minca, Panin, Diogo, Bastos, Nicoara, Negrut, Sare, Edimar, Muresan si Hora.

Acesta este cea de-a treia victorie obtinuta de CFR Cluj in tot atatea meciuri disputate in cantonamentul din Austria. Clujenii au trecut in primul amical de amatorii de la Bischofshofen (Austria) cu scorul de 16-0, pentru ca apoi sa invinga la limita, cu 1-0, formatia de liga secunda austriaca, SV Grodig.

Urmatorul meci al clujenilor este programat sambata, 2 iulie, contra unei alte echipe din Austria, SV Ried.