Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Cupa României la fotbal. Rezultat neașteptat la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu Astra Giurgiu

31 Oct 2019   •   20:34

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 4-2 (2-1), pe teren propriu, într-un meci din optimile de finală.

Istvan Fulop (2), Goran Karanovic (27, 57) şi Hugo Konongo (49) au marcat golurile gazdelor, în timp ce pentru Astra au înscris Ciprian Biceanu (16) şi Julien Begue (62).

Fiecare formaţie a avut câte o bară, covăsnenii prin Marius Ştefănescu (76), iar Astra prin Daniel Graovac (31).

În campionat, Astra a câştigat cu 3-2 la Sfântu Gheorghe.

În sferturi s-au mai calificat FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, formaţia de ligă secundă Petrolul Ploieşti, Dinamo şi Poli Iaşi.

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu 4-2 (2-1), Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe
Au marcat: Istvan Fulop (2), Goran Karanovic (27, 57), Hugo Konongo (49), respectiv Ciprian Biceanu (16), Julien Begue (62).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Florin Andrei (Târgu Mureş)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Aurel Ionescu (Bucureşti) - FRF