Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo a făcut meci egal cu o nou promovată

Dinamo a făcut meci egal cu o nou promovată

10 Iul 2019   •   16:14

Echipa de fotbal Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate, scor 2-2 (1-1), partida amicală disputată, miercuri, cu nou-promovata în Liga I Chindia Târgovişte în cantonamentul de la Săftica, informează site-ul oficial al grupării din Şoseaua Ştefan cel Mare.
Golurile formaţiei Dinamo au fost înscrise de Dan Nistor (minutul 9, penalty) şi Mattia Montini (minutul 70), în timp ce pentru Chindia au marcat Mihai Leca (minutul 40) şi Filip Mitrovic (minutul 65). De asemenea, portarul dinamovist Cătălin Straton a apărat, în minutul 29, un penalty executat de Mihai Voduţ.
Antrenorul Eugen Neagoe a început partida cu următorul unsprezece: Straton - Moura, Klimavicius, Bejan, R. Grigore - Mrzljak, Bru - Sorescu, D. Nistor, Mihaiu - Montini.
În repriza secundă, tehnicianul a folosit o altă formulă de echipă: Piscitelli - Sorescu (88' G. Creţu), Klimavicius, D. Ciobotariu, R. Grigore - Mrzljak (64' D. Popa), Bru (64' I. Filip), Răuţă - Moldoveanu, Perovic, Montini (76' A. Lazăr).
Acesta a fost ultimul amical al formaţiei Dinamo din această pauză competiţională, primul meci oficial al noului sezon fiind programat luni, 15 iulie, de la ora 21:00, în deplasare, cu FC Viitorului, în prima etapă a Ligii I.