Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Dinamo - Rapid 1-0 în finala Cupei României. "Câinii" au luat primul trofeu după o pauză de cinci ani

23 Mai 2012   •   20:14

Ocupanta locului 5 in ultima editie de campionat, Dinamo a mai salvat ceva dintr-un sezon inceput in tromba si incheiat in genunchi, castigand Cupa Romaniei, la capatul unei finale echilibrata, la capatul careia a trecut cu 1-0 de o alta deziluzie a campionatului, Rapid.

Scarlatache a inscris cu capul, in minutul 59, dupa un corner executat de Curtean, acesta fiind golul sinonim cu primul trofeu care ajunge in curtea "cainilor" dupa o seceta de cinci ani. Cupa Romaniei obtinuta miercuri seara a fost al 13-lea trofeu din palmaresul dinamovistilor, care au egal Rapid la acest capitol.