Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Eşec pentru Craiova în ultimul amical din Turcia

Eşec pentru Craiova în ultimul amical din Turcia

15 Feb 2011   •   08:58
Sursa foto: /Intact Images

Universitatea Craiova a fost învinsă, luni, cu scorul de 3-1, de echipa rusă Lokomotiv Moscova, în ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Craiovenii au deschis scorul în minutul 30, prin Mihai Costea, ruşii egalând până la pauză prin Gatagov, în minutul 40. În repriza secundă, echipa rusă a mai marcat două goluri, prin Sicev '76 (penalti), '78.

Tehnicianul Nicolo Napoli a folosit următoarea formulă de start: Lung - Dănănae, Zoro, Lopes, Buşu - Prepeliţă, D. Stoica, Ologu - Firţulescu, M. Costea, F. Costea. După pauză au mai intrat:
Ciucă, Wendel, Gângioveanu, Crăciun şi Surugiu.

Echipa alb-albaştrilor va reveni, marţi, la Craiova, iar sâmbătă va juca ultimul meci înaintea reluării campionatului, cu FC Argeş, pe teren propriu.