Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Europa League: NK Varazdin – Dinamo 1-2. "Câinii" s-au calificat în play-off-ul Europa League

04 Aug 2011   •   16:49

Dinmo s-a calificat in play-off-ul Europa League, dupa ce a eliminat formatia croata NK Varazdin, 2-2 in tur si 2-1 joi, in deplasare. Danciulescu a deschis scorul rapid, in minutul 7, insa gazdele au replicat rapid, egaland prin Kolubar, sapte minute mai tarziu. Catalin Munteanu a inchis tabela in minutul 26, reluand in poarta dupa ce portarul croat a respins o lovitura libera execuata de Torje.

Dinamo asteapta acum tragerea a sorti a partidelor din play-off-ul Europa League, programata vineri, fiind in urna favoritilor, la fel ca si Steaua.