Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Botoşani - FC Viitorul 1-2. Toate golurile au venit în ultimele 30 de minute

FC Botoşani - FC Viitorul 1-2. Toate golurile au venit în ultimele 30 de minute

27 Oct 2018   •   22:01

FC Viitorul Constanţa a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 2-1 (0-0), sâmbătă seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi s-a impus prin golurile marcate de Mihai Voduţ (67), la doar patru minute de la introducerea sa pe teren, şi Ianis Hagi (86 - penalty), după un fault comis de Andrei Burcă la Voduţ.

Golul de onoare al gazdelor a fost înscris de debutantul sârb Nikola Trujic (90+4), jucător intrat pe gazon în min. 80.

FC Viitorul are trei victorii în ultimele patru etape, două fiind obţinute în deplasare.

FC Botoşani venea după trei meciuri fără înfrângere, un egal şi două victorii.

AFC Botoşani - FC Viitorul Constanţa 1-2 (0-0), stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Nikola Trujic (90+4), respectiv Mihai Voduţ (67), Ianis Hagi (86 - penalty).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Ioan Onicaş (Zalău) - CCA, Bogdan Buhuş (Bârlad) - LPF