Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Voluntari - Politehnica Iaşi 2-3. Au dat lovitura în prelungiri

FC Voluntari - Politehnica Iaşi 2-3. Au dat lovitura în prelungiri

16 Sep 2018   •   20:37

Politehnica Iaşi a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-2 (2-0), duminică seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a 8-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeţii au făcut o primă repriză bună de joc şi au marcat de două ori, prin Ionuţ Cioinac (13), la primul său gol în Liga I, şi Andrei Sin (36), având şi o bară prin acelaşi Sin (4), iar ilfovenii au jucat mai bine după pauză, înscriind prin Mihai Căpăţînă (56) şi Geoffrey Malfleury (79), internaţionalul din Martinica, introdus pe gazon în min. 64, punctând în premieră în campionatul României. Malfleury a avut şi o bară (90+1), dar victoria a revenit ieşenilor, care au marcat prin fundaşul Mădălin Mihăescu (90+4), de asemenea, la primul său gol în Liga I.

FC Voluntari rămâne fără victorie în acest campionat, având două egaluri şi şase eşecuri.

Poli Iaşi a reuşit prima victorie în deplasare din acest sezon şi are trei succese în ultimele patru etape.

FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi 2-3 (0-2), Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Mihai Căpăţînă (56), Geoffrey Malfleury (79), respectiv Ionuţ Cioinac (13), Andrei Sin (36), Mădălin Mihăescu (90+4).
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Satu Mare), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Iuliuss Nemţeanu (Ghermăneşti/Ilfov) - LPF