Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB - FC Hermannstadt 3-0. Debut cu gol pentru Hora

FCSB - FC Hermannstadt 3-0. Debut cu gol pentru Hora

11 Feb 2019   •   22:19

FCSB a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 3-0 (2-0), luni seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în ultimul meci etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana a deschis scorul rapid, în min. 3, prin autogolul lui Răzvan Dâlbea, la centrarea lui Dennis Man, apoi Ioan Hora a majorat diferenţa (17), acesta fiind primul său gol oficial pentru FCSB. Filipe Teixeira, intrat după pauză, a închis tabela (90+2).

La ''roş-albaştri'' a jucat ca titular mijlocaşul Mihai Pintilii, fiind primul său meci din septembrie, dar a fost înlocuit la pauză.

FCSB a revenit pe locul secund în clasament după acest succes.

În tur, FCSB s-a impus cu scorul de 3-1.

FC Hermannstadt venea după patru etape fără înfrângere, două victorii şi două egaluri.

FCSB are o singură victorie în ultimele trei etape (un egal, un eşec).

FCSB - FC Hermannstadt 3-0 (2-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Răzvan Dâlbea (autogol, 3), Ioan Hora (17), Filipe Teixeira (90+2).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş)
Observatori: Cristian Nica (Ploieşti) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF