Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0. Un nou gol pentru Gnohere

FCSB - Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0. Un nou gol pentru Gnohere

19 Aug 2018   •   20:11

FCSB a învins-o pe teren propriu pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-0 (0-0), într-un meci care a avut loc duminică în etapa a 5-a a Ligii I de fotbal.

Vicecampioana României s-a impus în ciuda unei evoluţii neconvingătoare, golurile venind târziu, din faze fixe. Gnohere a înscris din penalty în minutul 81 după un henţ comis de Jovanovic. Florinel Coman a transformat o lovitură liberă în minutul 85.

Antrenorul lui FCSB, Nicolae Dică, a menajat mai mulţi jucători cu gândul la întâlnirea de joi cu Rapid Viena, din turul play-off-ului Europa League. Harlem Gnohere şi Olimpiu Moruţan au intrat la pauză, iar Filipe Teixeira, în minutul 67. La gazde a debutat fundaşul Alexandru Stan, transferat de la Astra Giurgiu.

Sepsi a fost mai periculoasă în prima repriză, în care a avut o bară în minutul 2 (Tandia).

FCSB a urcat provizoriu pe prima poziţie a clasamentului, cu 10 puncte Sepsi, cu 7 puncte, este pe locul 6.

FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-0 (0-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Harlem Gnohere (81, penalty), Florinel Coman (85)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF