Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2. Vaşvari a fost decisiv

Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2. Vaşvari a fost decisiv

19 Aug 2017   •   20:37

Echipa ACS Poli Timişoara a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia Gaz Metan Mediaş, într-o partidă din cadrul etapei a şaptea a Ligii 1 de fotbal, disputată sâmbătă.

Oaspeţii au tranşat soarta meciului încă din prima repriză, când au punctat de două ori într-un interval de şapte minute, prin mijlocaşul Gabriel Vaşvari, primul gol fiind înscris din acţiune (min.18), iar cel de-al doilea în urma unei lovituri libere (min.25).

Poli şi-a păstrat avantajul până la final, deşi a rămas în 10 jucători imediat după pauză, Vaşvari fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene (min.47).

În urma acestui succes, bănăţenii au acumulat 10 puncte şi au urcat provizoriu pe locul 6 în clasament, în timp ce Gaz Metan a rămas pe poziţia a 12-a, cu 4 puncte.

CS Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara 0-2 (0-2), Stadion "Gaz Metan" - Mediaş
A marcat: Gabriel Vaşvari (18, 25).
Cartonaş roşu: Gabriel Vaşvari (47).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe), asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe) şi Sebastian Stoianov (Constanţa); rezervă: Denis: Haidiner (Hunedoara).
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - FRF, Cristian Vasc (Tg. Lăpuş) - LPF.