Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gaz Metan Mediaș - Dinamo București 2-1. Prima înfrângere pentru echipa lui Rednic în play-out

17 Mar 2019   •   19:52

Echipa de fotbal Gaz Metan Mediaş a învins, duminică seara, cu scorul de 2-1 (1-1), pe teren propriu, formaţia Dinamo Bucureşti, într-o partidă contând pentru etapa a doua a play-out-ului Ligii I.

Golurile formaţiei ardelene au fost înscrise de Mario Rondon (minutul 11) şi David Caiado (minutul 58), în timp ce pentru Dinamo a marcat Thanasis Papazoglou (minutul 4).

Aceasta este prima înfrângere a formaţiei conduse de Mircea Rednic în play-out.

În cele două partide în care s-au întâlnit în sezonul regulat, Gaz Metan Mediaş s-a impus pe teren propriu cu scorul de 3-2 (etapa a treia), iar în retur, la Bucureşti, cele două formaţii au încheiat la egaliate, scor 1-1 (etapa a 16-a).

Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti 2-1 (1-1), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Mario Rondon (11), David Caiado (58) / Thanasis Papazoglou (4)
Arbitru: Marian Barbu (Braşov); arbitri asistenţi: Radu Adrian Ghinguleac, Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Constantin Tolea (Galaţi) - LPF.