Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Gorjenii pierd două puncte pe mâna arbitrilor

Gorjenii pierd două puncte pe mâna arbitrilor

23 Iul 2010   •   00:00

În cel de-al doilea meci al etapei inaugurale din sezonul 2010/2011 al Ligii 1, Pandurii Tg. Jiu şi Unirea Urziceni au încheiat nedecis, 0-0, la capătul unui meci nu foarte spectaculos, dar cu câteva momente încinse.

Cel mai controversat moment a venit în minutul 90, atunci când gazdele au reuşit să trimită balonul în plasă prin Antohi, însă arbitrul de centru Radu Petrescu a anulat golul la semnalizarea tuşierului, pentru un offsaid inexistent la atacantul gorjean. Reluările TV au arătat că balonul centrat din lovitura libera a fost deviat cu capul de Galamaz şi nu de unul dintre coechipierii lui Antohi.

Unirea a trecut în două rânduri pe lângă gol, trimiţând mingea în bară câte o dată în fiecare repriză, prin Semedo şi Frunză.

Iată şi componenţa echipelor care au evoluat în meciul de la Tg. Jiu:

Pandurii: M. Popa - Cardoso, Pintilii, Viera, G. Matei - Hidişan (18 Brata), D. Nistor, Menassel (86 Chiricheş), C. Băcilă - Apostu, Antohi (90 Stromajer). Antrenor: Ionuţ Badea.

Unirea: Arlauskis - Bordeanu, Maftei, Galamaz, Brandan - Semedo, L. Marinescu (87 Neaga), S. Paraschiv, Pădureţu, Onofraş (46 Frunză) - Bilaşco (64 Dale). Antrenor: Ronny Levy.

Arbitru: Radu Petrescu