Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: ASA Târgu Mureş - Viitorul Constanţa, 0-2

Liga 1: ASA Târgu Mureş - Viitorul Constanţa, 0-2

25 Noi 2016   •   21:28

Viitorul Constanţa s-a impus în deplasare în faţa lui ASA Târgu Mureş cu scorul de 2-0 (2-0), vineri, în primul meci din etapa a 17-a a Ligii 1 de fotbal.

Viitorul, net superioară adversarei sale, s-a deprins la două goluri înainte de pauză, graţie reuşitelor lui Răzvan Marin, în minutul 24, dintr-un penalty obţinut de Aurelian Chiţu, şi Kevin Boli (45).

Viitorul este în clasament pe locul 3, cu 30 de puncte, la egalitate cu ocupanta poziţiei secunde, CS Universitatea Craiova.

ASA are 3 puncte şi ocupă locul 13, penultimul. Formaţia mureşeană este penalizată cu câte 6 puncte din cauza neîndeplinirii criteriilor de licenţiere.

ASA Târgu Mureş - FC Viitorul Constanţa 0-2 (0-2), Stadion "Trans-Sil" - Târgu Mureş
Au marcat: Răzvan Marin (24 penalty), Kevin Boli (45)
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Observatori: Ionel Popa (Paşcani) - CCA, Cătălin Cursaru (Ploieşti) - LPF.

Sursa: AGERPRES