Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: CFR Cluj - Dinamo 1-1

Liga 1: CFR Cluj - Dinamo 1-1

20 Dec 2015   •   22:41

CFR Cluj şi Dinamo Bucureşti au terminat nedecis, 1-1 (1-1), duminică seara, la Cluj-Napoca, într-o partidă din etapa a 23-a a Ligii I de fotbal.

CFR a deschis scorul prin croatul Antonio Jakolis (10), iar Dinamo a egalat zece minute mai târziu, prin alt croat, Antun Palic (20).

CFR a solicitat un penalty în minutul 43, când Cristian Lopez a căzut în careul lui Dinamo după un contact cu Ante Puljic.

Dinamo e neînvinsă de şapte partide, în care a înregistrat cinci victorii şi două egaluri.

CFR nu a mai câştigat de şapte etape, având patru egaluri şi trei eşecuri.

CFR 1907 Cluj-Napoca - FC Dinamo Bucureşti 1-1 (1-1), Stadion ''Constantin Rădulescu" - Cluj-Napoca
Au marcat: Antonio Jakolis (10), respectiv Antun Palic (20).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Daniel Hulubei (Vaslui); arbitru de rezervă: Adrian Illyes (Ploieşti)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Mihai Stancu (Bucureşti) - LPF