Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara, 0-2

Liga 1: Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara, 0-2

21 Oct 2016   •   21:00

''Lanterna roşie'' a Ligii I de fotbal, ACS Poli Timişoara, a învins-o nescontat pe Concordia Chiajna cu scorul de 2-0 (0-0), vineri, în deplasare, în primul meci din etapa a 13-a.

Poli a deschis scorul în minutul 82, după o fază controversată: portarul Cristian Bălgrădean s-a grăbit să execute o lovitură liberă, Octavian Drăghici, care nu a respectat distanţa regulamentară, l-a blocat, a recuperat mingea şi a înscris în poarta goală, în protestele jucătorilor ilfoveni.

Concordia, care a avut o bară prin Marian Cristescu (65), a jucat în zece oameni din minutul 73, când acelaşi Cristescu a fost eliminat după o fază discutabilă.

Al doilea gol al oaspeţilor a venit în prelungiri, fiind un autogol al lui Mihai Albu (90+4).

Concordia nu mai pierduse de trei meciuri (două goluri, un eşec). Ilfovenii nu au câştigat acasă de patru etape.

Poli Timişoara a reuşit a treia victorie consecutivă în campionat şi a ajuns la zero în clasament, după o penalizare de 14 puncte.

CS Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara 0-2 (0-0), Stadion "Concordia" - Chiajna
Au marcat: Octavian Drăghici (82), Mihai Albu (90+4, autogol).
Cartonaş roşu: Marian Cristescu (Concordia, 73).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Liviu Ciubotariu (Galaţi) - CCA, Adrian Ionescu (Bucureşti) - LPF.

Sursa: AGERPRES