Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: CS Universitatea Craiova - CFR Cluj, 3-0

Liga I: CS Universitatea Craiova - CFR Cluj, 3-0

30 Mai 2015   •   19:58

Echipa CS Universitatea Craiova a învins cu scorul de 3-0 (0-0) formaţia CFR Cluj, în ultimul meci al sezonului 2014-2015 din Liga 1 de fotbal, disputat sâmbătă după-amiază pe stadionul "Extensiv" din Bănie.

Gazdele au deschis scorul la scurt timp după pauză, prin Tha'er Bawab, iordanianul profitând de o ezitare a portarului clujenilor pentru a trimite balonul în plasă, din apropierea liniei porţii (min.49).

Elevii cuplului Sorin Cârţu-Emil Săndoi şi-au majorat avantajul în minutul 65, prin Alexandru Băluţă, care a înscris cu capul, din interiorul careului, după o centrare perfectă a lui Nuno Rocha.

Tha'er Bawab a stabilit rezultatul final al întâlnirii, reuşind dubla în minutul 82, la capătul unei frumoase acţiuni a craiovenilor, care au dominat jocul în repriza secundă.

CS Universitatea Craiova - CFR 1907 Cluj 3-0 (0-0)
Stadion "Extensiv" - Craiova
Au marcat: Tha'er Bawab (49, 82), Alexandru Băluţă (65)
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta Turnu Severin), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitri suplimentari: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea), Haidiner Denis (Hunedoara); arbitru de rezervă: Alexandru Vodă (Alba Iulia).
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) - CCA; Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF.

Sursa: Agerpres