Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. CSMS Iaşi - Poli Timişoara, 1-1

Liga 1. CSMS Iaşi - Poli Timişoara, 1-1

20 Feb 2016   •   20:08
CSMS Iaşi şi Poli Timişoara au terminat la egalitate, 1-1 (0-0), sâmbătă seara, în Copou, într-un meci din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal.

CSMS a dominat autoritar partida, dar nu a reuşit să câştige, deşi a deschis scorul prin Andrei Cristea (75). Poli, care în mare majoritate a timpului s-a aflat în apărare, a reuşit egalarea trei minute mai târziu, prin Ovidiu Popescu (78).

Ambele echipe au trecut pe lână golul victoriei în ultimul sfert de oră, dar portarii s-au opus salvator.

Pentru moment, CSMS Iaşi a urcat pe locul 6, ultimul care asigură calificarea în play-off.

CSMS Iaşi a ajuns la zece partide consecutive fără înfrângere, cinci victorii, cinci egaluri.

Scorul a fost egal şi în tur între cele două echipe, 2-2.

Poli nu are nicio victorie în ultimele şase partide, în care are trei egaluri şi trei eşecuri.

CSMS Iaşi - Poli Timişoara 1-1 (0-0), stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
Au marcat: Andrei Cristea (75), respectiv Ovidiu Popescu (78).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Valer Şulea (Braşov) - LPF.

Sursa: Agerpres