Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1. Dinamo a învins Petrolul, scor 2-0

Liga 1. Dinamo a învins Petrolul, scor 2-0

22 Aug 2015   •   23:02

Dinamo a învins pe teren propriu Petrolul, scor 2-0, după golurile lui Essombe şi Gnohere, informeaza gsp.ro.

DINAMO - PETROLUL 2-0
A marcat: Essombe '19, Gnohere '73
Cartonaş roşu: Rippert '90

Essombe a ieşit la rampă încă de la primele atingeri de balon, iar în minutul 18 a şutat puternic în Pecanha. Camerunezul a deschis scorul la debutul în tricoul "cîinilor" două minute mai tîrziu cu o lovitură de cap, după ce a urmărit o minge a lui Rotariu.

Min. 19: GOOOOL DINAMO!Vezi aici reuşita lui Marcel Essombe, noul atacant al lui DinamoDinamo-Petrolul 1-0 se vede şi pe www.fotbaldepoveste.ro şi www.antenaplay.ro

Posted by Fotbal de poveste on 22 August 2015

Gnohere a marcat şi el în minutul 73 cu un şut din interiorul careului după o centrare de pe stînga a lui Fai. Dinamo a ajuns la a patra partidă fără gol primit.

GOOOOL DINAMOA marcat GnohereDinamo-Petrolul 2-0

După acest joc, "cîinii" urcă pe locul 2, cu 16 puncte la egalitate cu liderul Viitorul, în timp ce Petrolul a rămas ultima cu doar un punct, după ce a fost penalizată cu 6 puncte la începutul sezonului.