Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: Meciul Dinamo - CSMS Iaşi, întrerupt zece minute din cauza scandărilor xenofobe

03 Dec 2015   •   21:35
Sursa foto: rtv.net

Meciul dintre echipele Dinamo Bucureşti şi CSMS Iaşi a fost întrerupt, în minutul 31, la scorul de 0-0, timp de zece minute, din cauza scandărilor xenofobe ale galeriei dinamoviste, joi seara, pe stadionul din Şoseaua Ştefan cel Mare, în cadrul etapei a 20-a a Ligii I de fotbal.

Arbitrul Iulian Călin (Ştefăneşti) a decis întreruperea partidei şi a trimis jucătorii celor două echipe la vestiare. După o pauză de zece minute, jucătorii au revenit pe gazon şi jocul s-a reluat.

Sursa: Agerpres