Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1: Pandurii - Dinamo 2-2. Egalare în prelungiri

Liga 1: Pandurii - Dinamo 2-2. Egalare în prelungiri

30 Aug 2015   •   07:01
Sursa foto: tratong/Getty Images/iStockphoto

Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate cu Dinamo Bucureşti, 2-2 (0-1), sâmbătă seara, la Drobeta-Turnu Severin, într-o partidă din etapa a 9-a a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin camerunezul Marcel Essombe (35), dar gazdele au reuşit să întoarcă scorul după pauză, după golurile semnate de fundaşul argentinian Ezequiel Nicolas Filippetto (67), la prima sa reuşită în Liga I, şi de Ioan Hora (80). Dinamo a smuls un punct în prelungiri, graţie golului marcat de alt camerunez, Harlem-Eddy Gnohere (90+4).

Dinamo a avut şi o bară, prin Steliano Filip (81).

În urma acestui egal, Dinamo a urcat pe primul loc, fiind neînvinsă (ca şi FC Viitorul).

CS Pandurii Tg. Jiu - FC Dinamo Bucureşti 2-2 (0-1), Stadion "Municipal" - Drobeta-Turnu Severin
Au marcat: Ezequiel Nicolas Filippetto (67), Ioan Hora (80), respectiv Marcel Essombe (35), Harlem-Eddy Gnohere (90+4).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Daniel Mitruţi (Craiova), Adrian Popescu (Craiova); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Mircea Călin (Bucureşti) - LPF