Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga I: CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-0

Liga I: CSMS Iaşi - Petrolul Ploieşti 1-0

de Agerpres    |    26 Iul 2015   •   23:30

CSMS Iaşi a învins-o pe Petrolul Ploieşti cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a treia a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Bojan Golubovic (87), după o fază controversată, în care a avut un contact cu portarul Pecanha, însă arbitrul nu a dictat fault în atac cum au cerut ploieştenii.

Jucătorii Petrolului au manifestat multă agresivitate în joc, mai ales în prima repriză, iar Dacian Varga a fost iertat de eliminare în chiar minutul trei, după o intervenţie brutală la Vasile Gheorghe.

Petrolul a ratat o mare ocazie prin Petrişor Voinea (74), iar ieşenii au avut ocazii mari prin Lukacs Bole (81), Gianmarco Piccioni (83) şi Nuno Viveiros (83), oaspeţii trecând pe lângă golul egalării în prelungiri, prin Sofiane Moussa (90+4).

CSMS Iaşi rămâne neînvinsă şi se află în fruntea clasamentului, cu şapte puncte, la egalitate cu ASA Tg. Mureş.

CSMS Iaşi - FC Petrolul Ploieşti 1-0 (0-0), stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
A marcat: Bojan Golubovic (87).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)
Observatori: Costin Ioan Toma (Piatra Neamţ) - CCA, Cătălin Popa (Vaslui) - LPF