Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Nicolae Dică: gol şi pasă de gol pentru Manisaspor

Nicolae Dică: gol şi pasă de gol pentru Manisaspor

de Mihai Morcovescu    |    29 Iul 2010   •   00:00

Nicolae Dică a marcat un gol în amicalul pe care noua sa echipă, Manisaspor, l-a câştigat, miercuri seară, cu scorul de 5-0, în faţa formaţiei din liga a treia olandeză FC Presikhaaf, în cadrul stagiului de pregătire pe care gruparea turcă îl efectuează îna ceste zile în Olanda, informează site-ul oficial al clubului turc.

Internaţionalul român a evoluat doar în prima repriză, reuşind să înscrie în minutul 40 golul de 3-0.

Celelalte goluri ale celor de la Manisaspor au fost marcate de Yigit Gokoglan 3, dintr-o pasă a lui Dică, Simpson 22, Tuncay 58 şi Adem 60.