Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Play-out Liga 1. CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-2. O gură de oxigen pentru echipa lui Claudiu Niculescu

21 Apr 2017   •   21:40
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

Echipa FC Voluntari a făcut un pas mare către menţinerea în primul eşalon, impunându-se în deplasare în faţa Concordiei Chiajna cu scorul de 2-0 (2-0), într-un meci disputat vineri în etapa a 7-a a fazei play-out a Ligii I de fotbal.

Cel mai bun jucător al întâlnirii a fost Adrian Bălan, autorul ambelor goluri. El a deschis scorul în minutul 19, după o centrare a lui Căpăţână, şi a majorat diferenţa în minutul 30, când a transformat o lovitură liberă. Fiecare echipă a avut câte un gol anulat.

Antrenorul lui FC Voluntari, Claudiu Niculescu, a obţinut astfel o victorie asupra fostului său coechipier de la Dinamo, Dan Alexa.

FC Voluntari, după a doua sa victorie în play-out, are 24 de puncte şi rămâne pe locul 10 în clasament.

Concordia nu a mai câştigat de opt etape (cinci eşecuri, trei egaluri). Formaţia din Chiajna, cu 16 puncte, este pe locul 13, penultimul.

CS Concordia Chiajna - FC Voluntari 0-2 (0-2), stadion "Concordia" - Chiajna
A marcat: Adrian Bălan (19, 30)
Arbitru: George Rădulescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucuresti), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF