Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Rapid termină în genunchi

Rapid termină în genunchi

de Dragos Stoica    |    15 Dec 2011   •   21:00

Cinci infrangeri consecutive a inregistrat Rapid in actuala editie a Ligii Campionilor, contraperformanta greu de anticipat la startul competitiei pentru trupa lui Razvan Lucescu! Mai ales ca ce giulestenii plecasera ca din pusca, invingand in primul meci in deplasare pe Hapoel Tel Aviv cu 1-0.

Ultima partida, sustinuta aseara la Eindhoven, pe terenul lui PSV, n-a adus nimic nou, olandezii impunandu-se cu 2-1, la capatul unui meci din care bucurestenii nu raman decat cu o singura ocazie, sutul lui Alexa in transversala din minutul 81, plus golul lui Pancu din cel de-al doilea minut de prelungiri. Dominand autoritar, gazdele au marcat de doua ori in patru minute. Mai intai, bulgarul Manolev ('75) a inscris printr-un sut care s-a scurs pe sub neinspiratul Straton, pentru ca apoi Matavz ('79) sa profite de o indecizie generala a defensivei "visiniiilor. Fara doar si poate, momentul psihologic s-a consumat in prima repriza, cand Dani Coman a trebuit sa paraseasca terenul la un sfert de ora dupa dupa ce si-a spart capul in urma unui contact cu Marcelo in minutul 19, pentru ca imediat sI Romeo Surdu sa acuze probleme medicale, fiind inlocuit de Teixeira.