Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua şi-a încheiat pregătirile din Austria cu o remiză, 1-1 cu NK Zagreb

Steaua şi-a încheiat pregătirile din Austria cu o remiză, 1-1 cu NK Zagreb

12 Iul 2011   •   21:00

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci amical, disputat miercuri in compania croatilor de la NK Zagreb, ultimul pe care l-au jucat in cadrul stagiului de pregatire din Austria, inaintea Supercupei Romaniei, care se disputa duminica, la Piatra Neamt.

Bajenaru a marcat pentru Steaua cu cinci minute inainte de final, dupa ce NK Zagreb deschisese scorul in minutul 55, prin Sovsic.

Roni Levi a inceput cu Tatarusanu - Martinovic, Galamaz, Gardos, Latovlevici - Nicolita, Dorinel Popa, Brandan, Tanase - Mihai Costea, Tatu. Au mai intrat pe parcurs Bajenaru, Matei, Bicfalvi, Rusescu, Galamaz, Lupu, Rosu si Bejan.

In stagiul de pregatire din Austria Steaua a inregistrat doua victorii (2-0 cu Rapid Chisinau si 1-0 cu Bursaspor) si trei egaluri (2-2 cu FC Comercial, 0-0 cu FC Krasnodar si 1-1 cu NK Zagreb).