Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Viitorul Constanța - Astra Giurgiu 1-1. Avantaj pentru Dinamo

Viitorul Constanța - Astra Giurgiu 1-1. Avantaj pentru Dinamo

02 Feb 2018   •   22:40

Viitorul Constanța și Astra Giurgiu au remizat la reluarea campionatului, 1-1, și îi transformă pe "câini" în favoriți la play-off.

Giurgiuvenii au deschis scorul în minutul 10 prin Florentin Matei, care a transformat cu siguranță penalty-ul obținut tot de el într-un duel cu portarul Cojocaru. Matei e la primul gol din carieră în Liga 1, scrie gsp.

În minutul 43 Viitorul putea egala, dar Hodorogea a trimis mult peste poartă mingea venită din bară. Două minute mai târziu, Chițu a egalat cu capul și a stabilit scorul final.

Viitorul ocupă locul 5, cu 35 de puncte, în timp ce Astra e la trei lungimi peste.