Jurnalul.ro Sport Fotbal international Alexandru Mitriță a marcat primul său gol pentru New York City FC

Alexandru Mitriță a marcat primul său gol pentru New York City FC

08 Feb 2019   •   17:44

Fotbalistul român Alexandru Mitriţă a marcat în primul său meci pentru echipa americană New York City FC, care a remizat cu campioana Suediei, AIK Stockholm, scor 1-1, într-un amical disputat vineri la Abu Dhabi.
Mitriţă a înscris chiar în ziua în care a împlinit 24 ani. Internaţionalul român, care a jucat până în minutul 63, a deschis scorul în minutul 50. Mitriţă a fost aproape de gol şi în prima repriză, scrie site-ul clubului din Major League Soccer, care l-a transferat la începutul acestei luni de la Universitatea Craiova.
AIK a egalat după numai două minute de la golul lui Mitriţă, când Saku Ylatupa a transformat un penalty.