Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ce scrie presa internațională despre revenirea incredibilă a Barcelonei: "Cea mai mare revenire din istorie! Barcelona, victorie epică cu 6-1"

09 Mar 2017   •   05:44

FC Barcelona s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale UEFA Champions League, după un scenariu SF: 6-1 pe teren propriu cu PSG și golul calificării la ultima fază!

Iată 7 titluri din presa de sport internațională după succesul istoric al catalanilor.

Presa este la picioarele Barcelonei și o desființează pe PSG, care a primit 3 goluri în ultimele 7 minute.

"Revenire pentru istorie" - Marca
"Barca a intrat în istorie" - AS
"Barcelona epică!" - Corriere dello Sport
"Barca merge dincolo de incredibil! Remondata cu 3 goluri în ultimele 8 minute" - Gazzetta dello Sport