Jurnalul.ro Sport Fotbal international Egal pentru România în preliminariile EURO 2020. Keseru înscrie în prelungiri

Egal pentru România în preliminariile EURO 2020. Keseru înscrie în prelungiri

07 Iun 2019   •   23:37

Naţionala de fotbal a României a obținut un rezultat de egalitate cu echipa Norvegiei cu scorul de 2-2, în meciul care a avut loc vineri seara, pe Stadionul Ullevaal din Oslo, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, după un gol marcat in extremis de tricolori.

Claudiu Keșeru a fost omul meciului, marcând pe final. În minutul 77, atacantul a marcat din 3 metri, cu o lovitură de cap. În minutul 90+2, mingea șutată de Alex Maxim a ajuns la Keșeru, care a trimis-o în poarta goală.

Tarik Elyounoussi a reluat în plasă mingea deviată de Dragoş Grigore, la şutul lui Martin Oedegaard, în urma unei erori comise de Paul Anton (56).

Martin Oedegaard a majorat diferenţa (70), după o fază excelentă reuşită de Joshua King, care l-a fentat pe Dragoş Grigore şi l-a lansat pe tânărul fotbalist scandinav.