Jurnalul.ro Sport Fotbal international Europa League: ŢSKA Moscova, prima calificată în optimi (cu video)

Europa League: ŢSKA Moscova, prima calificată în optimi (cu video)

22 Feb 2011   •   20:38
Sursa foto: /Reuters

ŢSKA Moscova s-a calificat în optimile de finală ale Europa League după ce a terminat la egalitate, pe teren propriu, 1-1 cu PAOK Salonic, în manşa secundă a 16-imilor. oaspeţii au deschis scorul în minutul 67, prin Muslimovic, care a profitat de o imensă greşeală în apărarea rusă. ŢSKA a înscris golul calificării în minutul 80, prin Ignaşevic, după ce în primă fază Vagner Love a ratat un penalty.

În tur, ŢSKA Moscova se impusese în deplasare cu 1-0.

Miercuri se va mai juca un meci în Europa League, FC Porto - Sevilla, restul partidelor din manşa secundă a 16-imilor fiind programate joi.