Jurnalul.ro Sport Fotbal international FCSB a fost umilită de Sepsi la Sfântu Gheorghe

FCSB a fost umilită de Sepsi la Sfântu Gheorghe

de Neagoe Narcis-Florentin    |    05 Dec 2018   •   22:09

FCSB a fost învinsă de către Sepsi la Sfântu Gheorghe în etapa a 18-a a Ligii I de fotbal.

Jucătorii lui Eugen Neagoe au marcat de 4 ori în poarta bucureștenilor. Aceștia au condus cu 2-0 în prima repriză (Vasvari ’32, Stefan ’36).

În a doua repriză, după ce Sepsi a marcat al treilea gol din penalty prin Tandia în minutul 53, FCSB a marcat de două ori (Coman ’61, Rusescu ‘88) și a redus diferența la un singur gol.

În minutul 90+4, Mensah a închis tabela la 4-2 și echipa lui Eugen Neagoe a obținut cele trei puncte.

FCSB s-a depărtat la 5 puncte de liderul CFR Cluj și este cu un punct înaintea Viitorului. Sepsi a urcat pe locul 5, înaintea celor de la Gaz Metan, care au remizat acasă 2-2 cu echipa lui Gică Hagi.