Jurnalul.ro Sport Fotbal international Fotbal: Bayern Munchen, în semifinalele Ligii Campionilor

Fotbal: Bayern Munchen, în semifinalele Ligii Campionilor

12 Apr 2018   •   08:28

Bayern Munchen s-a calificat, miercuri seara, în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a remizat pe teren propriu cu Sevilla FC, 0-0, în manşa secundă a sferturilor de finală ale competiţiei.

Bavarezii, care au câştigat cu 2-1 în Andaluzia, au atins pentru a şasea oară în ultimele şapte sezoane semifinalele Ligii Campionilor.

Meciul retur a fost unul echilibrat, Sevilla a avut o bară, prin Correa (60), dar nu a reuşit să trimită niciun balon pe spaţiul porţii (Bayern a avut 7 şuturi pe poartă).

Bayern, care sâmbătă a cucerit titlul în Bundesliga, nu a reuşit să îi ofere antrenorului Jupp Heynckes a 13-a consecutivă a acestuia în Champions League, oprind seria la 12 succese.

Oaspeţii au terminat meciul în zece oameni, Correa fiind eliminat în prelungiri (90+3). Bayern a câştigat 20 din ultimele 21 de partide jucate acasă în Champions League. AGERPRES