Jurnalul.ro Sport Fotbal international Lazio - Inter 3-1, Zenga l-ar putea înlocui pe Benitez

Lazio - Inter 3-1, Zenga l-ar putea înlocui pe Benitez

04 Dec 2010   •   11:26
Sursa foto: /Reuters

Cu Radu Ştefan integralist, Lazio a trecut cu 3-1 de Inter Milano, pe teren propriu, în primul meci al etapei a 15-a din Serie A şi a egalat la puncte liderul AC Milan. Golurile romanilor au fost marcate de Biava 27, Zarate 52 şi Hernanes 89, reuşita oaspeţilor aparţinându-i lui Pandev, în minutul 74.

Inter, fără Chivu, în continuare accidentat, dar cu Alibec pe teren din minutul 54, ajunge astfel la a patra înfrângere din acest campionat şi ocupă în acest moment un modest loc 6. Gazzetta dello Sport a scris în ediţia de azi că Walter Zenga este favorit să-l înlocuiască pe spaniolul Rafael Benitez, care ar putea fi demnis din cauza rezultatelor slabe. "Moratti vrea să încerce un proiect cum e Guardiola la Barcelona, cu o legendă pe bancă", notează cotidianul italian.