Jurnalul.ro Sport Fotbal international Liga Campionilor. Bayern Munchen, învingătoare la Atena

Liga Campionilor. Bayern Munchen, învingătoare la Atena

23 Oct 2018   •   23:20

Echipa germană Bayern Munchen a învins în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia greacă AEK Atena, într-o partidă din Grupa E a Ligii Campionilor la fotbal, disputată marţi seara.

Gruparea bavareză s-a impus în jocul de la Atena prin golurile spaniolului Javi Martinez (61) şi polonezului Robert Lewandowski (63).

Într-un alt meci, contând pentru Grupa H a competiţiei-fanion a fotbalului continental, Young Boys Berna, campioana en titre a Elveţiei, a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa spaniolă CF Valencia.

Oaspeţii au deschis scorul în prima repriză, prin Michy Batshuayi (26), însă elveţienii au restabilit egalitatea în repriza secundă, prin Guillaume Hoarau, care a transformat o lovitură de la 11 m (55).

Tot marţi urmează să se mai dispute partidele Hoffenheim - Olympique Lyon, Şahtior Doneţk - Manchester City, AS Roma - ŢSKA Moscova, Real Madrid - Viktoria Plzen, Manchester United - Juventus Torino şi Ajax Amsterdam - Benfica Lisabona.