Jurnalul.ro Sport Fotbal international Lobonţ s-a accidentat şi are fractură de piramidă nazală

Lobonţ s-a accidentat şi are fractură de piramidă nazală

05 Mai 2013   •   18:38

Clubul AS Roma a anunţat, duminică, pe site-ul oficial, că portarul Bogdan Lobonţ, care s-a accidentat la meciul cu Fiorentina, a suferit o fractură de piramidă nazală, informează mediafax.ro.

"Lobonţ a fost supus unor investigaţii la Campus Bio-Medico, acestea confirmând o fractură de piramidă nazală. Fotbalistul va fi văzut de un specialist, în această după-amiază, după care se va face o evaluare în privinţa disponibilităţii portarului pentru următoarele meciuri", se arată pe site-ul asroma.it.

Portarul Bogdan Lobonţ a suferit o accidentare la nas, fiind înlocuit la pauza meciului pe care AS Roma l-a câştigat, sâmbătă, scor 1-0, în deplasare, în faţa Fiorentinei, în etapa a XXXV-a a campionatului Italiei.

Lobonţ s-a accidentat în minutul 28, la un duel cu Rodriguez. El a primit îngrijiri pe teren şi apoi jocul a mai fost oprit o dată deoarece românul sângera.

La pauză, Lobonţ a fost înlocuit cu Goicoechea.