Jurnalul.ro Sport Fotbal international Mitriță, debut cu pasă de gol pentru New York City FC

Mitriță, debut cu pasă de gol pentru New York City FC

03 Mar 2019   •   10:35

Atacantul român Alexandru Mitriţă a dat o pasă de gol în meciul său de debut în liga profesionistă nord-americană de fotbal (Major League Soccer), în meciul pe care echipa sa, New York City FC, l-a terminat la egalitate cu Orlando City, 2-2, în deplasare, sâmbătă.

Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Ebenezer Ofori (13) şi Alexander Ring (45), după o lansare de mare efect a lui Alexandru Mitriţă. Orlando City a revenit după pauză şi a egalat, în urma golurilor reuşite de Chris Mueller (59) şi Tesho Akindele (75).

Mitriţă a fost integralist la NYCFC.

Formaţia newyorkeză va juca următorul meci pe teren propriu, în data de 10 martie, cu DC United.