Jurnalul.ro Sport Fotbal international Patru fraţi au marcat nouă goluri într-un singur meci pentru naţionala Tahiti!

Patru fraţi au marcat nouă goluri într-un singur meci pentru naţionala Tahiti!

01 Iun 2012   •   17:36

Patru frati care evolueaza pentru nationala statului Tahiti au inscris noua goluri, intr-un meci castigat vineri, in deplasare, scor 10-1 cu Samoa.

Meciul nu a fost unul amical, conform gazzetta.it, ci s-a disputat in cadrul turneului Oceania Nations Cup, care conteaza si pentru preliminariile Cupei Mondiale din 2014.

Lorenzo Tehau (23 de ani) a inscris de patru ori, in minutele 7, 83, 84 si 86. Fratele sau geaman Alvin a marcat in minutele 19 si 40, iar fratele mai mare Jonathan (nascut in 1988) a punctat in minutele 17 si 78. In fine, intrat pe teren in minutul 53 in locul lui Alvin, mezinul Teaonui (19 ani) a marcat dupa doar un minut.

Singurul "intrus" pe lista marcatorilor tahitieni a fost Steevy Chong Hue, care a punctat in minutul 60.