Jurnalul.ro Sport Fotbal international Real Madrid a câştigat El Clasico. A învins Barcelona cu 2-0

Real Madrid a câştigat El Clasico. A învins Barcelona cu 2-0

02 Mar 2020   •   07:24
Sursa foto: pixabay.com

Real Madrid a învins Barcelona cu scorul de 2-0, goluri marcate de Junior Vinicius şi Mariano.

Real Madrid ocupă prima poziţie din La Liga, iar Barcelona se poziţionează pe locul secund.

Junior Vinicius a deschis scorul în minutul 71, când a preluat mingea trimisă de Kroos, a avansat în interiorul careului şi a trimis pe colţul scurt, învingându-l pe portarul ter Stegen.

Real Madrid şi-a majorat avantajul, în minutul 90+2, când, după o acţiune individuală, Mariano a trimis un şut precis pe partea dreaptă a porţii lui ter Stegen.

În clasamentul din LaLiga, Real Madrid ocupă prima poziţie, cu un total de 56 de puncte, în timp ce Barcelona se află pe locul 2, cu un punct mai puţin.

În următoarea rundă din LaLiga, Real Madrid va întâlni Betis, iar Barcelona se va duela cu Real Sociedad.

(sursa: Mediafax)