Jurnalul.ro Sport Fotbal international Rezumate video: Milan-Real Madrid 2-2, Zilina-Marseille 0-7, Şahtior-Arsenal 2-1. Vezi toate rezultatele de miercuri!

04 Noi 2010   •   00:00
În ziua a doua din etapa a 4-a a fazei grupelor Ligii Campionilor, meciul-vedetă dintre AC Milan şi Real Madrid s-a încheiat nedecis, 2-2, trupa antrenată de Jose Mourinho egalând în al patrulea minut de prelungiri!

Într-o altă partidă, Şahtiorul lui Mircea Lucescu, la care Răzvan Raţ a fost "integralist" şi a încasat un cartonaş galben în minutul 83, a reuşit să revină de la 0-1 şi să învingă pe Arsenal, răzbunând acel umilitor 1-5 din urmă cu două săptămâni.

Scorul serii l-a reuşit Olympique Marseille, care a făcut spectacol în deplasarea de la Zilina, unde a câştigat cu un neverosimil 7-0!

Iată toate rezultatele înregistrate în meciurile de marţi şi miercuri şi clasamentele la zi:

Meciuri jucate:
Marseille-Spartak 0-1, Zilina-Chelsea 1-4, Spartak-Zilina 3-0, Chelsea-Marseille 2-0, Spartak-Chelsea 0-2, Marseille-Zilina 1-0

0 3 3-6 3

Real-Ajax 2-0, Milan-Auxerre 2-0, Auxerre-Real 0-1, Ajax-Milan 1-1, Ajax-Auxerre 2-1, Real-Milan 2-0
Etapa viitoare (23 noiembrie): Auxerre-Milan, Ajax-Real

Grupa H
Partizan Belgrad - Sporting Braga 0-1
A marcat: Moises 35

Şahtior Donețk - Arsenal 2-1
Au marcat: Cigrinski 28, Eduardo 45 / Walcott 10
La gazde, Răzvan Raţ a jucat tot meciul şi a încasat un cartonaş galben în minutul 83.

0 4 1-7 0

Arsenal-Braga 6-0, Şahtior-Partizan 1-0, Partizan-Arsenal 1-3, Braga-Şahtior 0-3, Braga-Partizan 2-0, Arsenal-Şahtior 5-1
Etapa viitoare (23 noiembrie): Braga-Arsenal, Partizan-Șahtior

Marți, 2 noiembrie

Grupa A
Tottenham - Inter Milano 3-1
Au marcat: Van der Vaart 18, Crouch 61, Pavliucenko 89 / Eto'o 80
La oaspeţi, Cristian Chivu a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 50.

4 0 2 2 3-9 2

Twente-Inter 2-2, Bremen-Tottenham 2-2, Tottenham-Twente 4-1, Inter-Bremen 4-0, Inter-Tottenham 4-3, Twente-Werder 1-1
Etapa viitoare (2 noiembrie): Inter-Twente, Tottenham-Bremen

Grupa B
Hapoel Tel-Aviv - Schalke 0-0
La oaspeţi, Ciprian Deac a intrat în minutul 81, în locul lui Farfan.

Benfica Lisabona - Olympique Lyon 4-3
Au marcat: Kardec 20, Coentrao 32, 67, Garcia 42 / Gourcuff 75, Gomis 85, Lovren 90+5