Jurnalul.ro Sport Fotbal international Sânmărtean, erou în Arabia Saudită! A calificat-o pe Al-Taawoun în sferturile Cupei Regelui

07 Feb 2017   •   23:45
Sursa foto: wikimedia.org

Mijlocaşul român Lucian Sânmărtean a calificat echipa Al-Taawoun în sferturile de finală ale Cupei Regelui, marţi, în Arabia Saudită, după ce a marcat golul prin care formaţia antrenată de Costel Gâlcă a câştigat cu scorul de 1-0, în deplasare, în faţa echipei Al-Raed.

Sânmărtean, care a fost integralist, a marcat în minutul 87 al meciului.

La oaspeţi a jucat şi portughezul Ricardo Machado, fost jucător la FC Braşov şi Dinamo.

În sferturi, echipa antrenată de Costel Gâlcă o va întâlni pe învingătoarea dintre Al-Ettifaq şi Al-Fateh.