Jurnalul.ro Sport Fotbal international Suntem peste italieni: CFR Cluj învinge Lazio cu 2-1!

Suntem peste italieni: CFR Cluj învinge Lazio cu 2-1!

19 Sep 2019   •   21:50

CFR a realizat o mare surpriză în primul meci din faza grupelor Europa League, învingând la Cluj pe Lazio Roma, favorita grupei, cu scorul de 2-1.

Italienii au înscris primii, în minutul 25, când Bastos a marcat din corner. În minutul 41, Lucas Leiva îl trage pe Djokovic în careu, „centralul” Daniel Stefanski dictează lovitură de la 11 metri, iar Ciprian Deac transformă lovitura de pedeapsă. În minutul 75, CFR Cluj preia conducerea, prin golul marcat de Omrani, dintr-o pasă primită de la Păun.

CFR a devenit singura formație din România, care a învins atât  AS Roma, cât și Lazio.