Jurnalul.ro Sport Fotbal international Traore şi Gigel Bucur au marcat golurile unei noi victorii pentru Kuban.

Traore şi Gigel Bucur au marcat golurile unei noi victorii pentru Kuban.

09 Iun 2011   •   21:00

Kuban Krasnodar, echipa antrenata de Dan Petrescu, a invins vineri, pe teren propriu, cu 3-2 pe Amkar Perm, intr-un meci din etapa cu numarul 12 din campionatul Rusiei. Golurile gazdelor au fost marcate de Lacina Traore (minutele 43 si 66) si Gigel Bucur (87).

Al treilea roman din lotul lui Kuban, Dacian Varga a jucat pana in minutul 85, fiind avertizat cu un cartonas galben in minutul 70, la fel ca si Traore, noua minute mai devreme.

In urma acestei victorii, Kuban Krasnodar ocupa locul trei in campionat, cu 21 de puncte, dupa TSKA Moscova si Anzhi Mahachkala.