Jurnalul.ro Sport Fotbal international Varga înscrie, Kuban revine pe primul loc în Rusia - video

Varga înscrie, Kuban revine pe primul loc în Rusia - video

07 Mai 2011   •   17:16

Kuban Krasnodar, echipa antrenată de Dan Petrescu, a mai bifat o victorie în prima ligă din Rusia, 2-1 cu Terek Gronîi, şi a redevenit lider, cel puţin până mâine, când urmăritoarele Zenit şi Lokomotiv Moscova se vor întâlni în meci direct.

Kuban a deschis scorul în minutul 19, după un penalty obţinut de Traore şi transformat de Dacian Varga, şi a majorat diferenţa în minutul 90, prin Davidov. Oaspeţii, care au evoluat în inferioritate numerică din minutul 72, au înscris golul de onoare în prelungiri, prin Zengue.

La Kuban, Lacina Traore a fost titular şi a fost înlocut în minutul 83 de autorul celui de-al doilea gol, Davydov. Folosit şi el din prirmul minut, Dacian Varga a a fost înlocuit cu Gigel Bucur în prelungiri.