Jurnalul.ro Sport Fotbal international Victorie MARE pentru CFR Cluj la Rennes

Victorie MARE pentru CFR Cluj la Rennes

24 Oct 2019   •   23:59
Sursa foto: pixabay.com

CFR Cluj a câștigat  la limită cel de-al treilea meci din grupele Europa League, cu Rennes, în deplasare, învingând grație unicului gol al partidei, înscris de Cirpian Deac, în minutul 9. Deși, la începutul reprizei secunde, clujenii au avut cu doi jucători mai mult în teren, după eliminarea lui Mendy, în minutul 6, și a lui Camavinga, în minutul 46, francezii au dat impresia că ei sunt mai mulți și au făcut un pressing sufocant în jumătatea noastră de teren, având câteva ocazii importante.

În Grupa E, din care face parte CFR Cluj, Celtic a învins pe Lazio cu 2-1. În momentul de față, Celtic se află pe primul loc, cu 7 puncte, fiind urmată de CFR, cu 6 puncte, Lazio, cu 3 puncte si Rennes, cu 1 punct.